Hakkımızda

The Altays

Reklam, Pazarlama, Satış, Satış Sonrası ve Müşteri Memnuniyeti dallarında çok yönlü iletişim üzerine 13 yıllık tecrübe sahibi olan Sakine Altay ve Mehmet Altay kardeşler 2017 yılında oluşturdukları “TheAltays” markası ile

gayrimenkul sektöründe, dünyanın farklı noktalarında, özellikle yaşam ve yatırım odaklı yüksek fırsatlara sahip özel ürünleri müşterileri ile buluşturmaktadır;

turizm sektöründe, yılın belirli dönemlerinde, VIP niteliğinde grup turları düzenleyerek dünyanın uzak bölgelerini portföyünün keşfetmesini sağlamaktadır;

ihracat sektöründe, dünya ülkelerine Türk mallarını tanıtmakta ve ihtiyaca yönelik ürün tedarik hizmeti sunmaktadır.

e-ticaret sektöründe, çeşitli konularda bilgi paylaşımı ve talebe yönelik ürün tedariği sağlamaktadır.

TheAltays, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaları ile dünyanın birçok farklı ülke ve şehirlerinde sahip olduğu aile dostları ile bir dünya markası olmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Yatırımcımızı memnun edecek her bireysel ve ticari planın dünya çapında mimarı olmak.

Misyonumuz

TheAltays’ın hayatına dokunduğu herkesin ihtiyacını anlayıp doğru çözümler üreterek, yaşam boyu sürecek memnuniyete dayalı dostluk kurmak.

Değerlerimiz

  • Sevgi ve Saygı
  • Bağlılık ve Sadakat
  • “BİZ” Olmak
  • Özgürlük
  • Liderlik

Sakine Altay

Sakine Altay; 29 Ocak 1984’te Hatay’ın Antakya İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı.

2001 yılında Ege Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü kazandı.

2002’de E.Ü. Öğrenci Topluluğu olan AEGEE-İzmir’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu. Burada Dış ilişkiler, PR &FR Koordinatörlüğü yaptı; Yunanistan’da AEGEE-Athina’nın ve Romanya’da AEGEE Bucharets’in düzenlediği AGORA toplantılarına Ege Üniversitesi’ni temsilen delege olarak katıldı.

2003’te E.Ü. Rektörlüğü Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Ofisi’nde çalıştı.

2004’te E. Ü. Avrupa Birliği Gençlik Programları Bilgilendirme Toplantıları’nda eğitmen olarak görev yaptı.

Ege Üniversitesi’nin, AB tarafından kabul edilen, Mor Dünyanın Saklı Melekleri isimli ilk Eylem 5 projesinin ekibinde görev aldı. İzmir-Çamdibi ve Antakya-Esentepe mahallelerinde kırsal kesimden kente göç eden 1500 kadın ile birebir görüştü ve bu çalışmanın uluslararası platformda tiyatral sunumunu yaptı. E.Ü. Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde görev yaptı.

2004’te Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde pedagojik formasyon eğitimi aldı ve aynı yıl AEGEE-Hamburg’un, Almanya-Hamburg kentinde ve Sylt adasında düzenlediği yaz üniversitesine katılma hakkı kazanarak Almanca eğitimi aldı.

2005’te Erasmus bursunu kazanarak İtalya-Perugia kentinde Universita Per Stranieri di Perugia okulunda İtalyanca eğitimi aldı ve aynı yıl Modena kentinde Universita degli Studi di Modena e Reggio Emilia Üniversitesi’nin Avrupa Kültürü Bölümü’nde eğitimini tamamladı.

2006’da Koç Holding’in Mesleki Eğitim Projesi kapsamında, İzmir Bemar Kariyer Okulu’nda İngilizce Öğretmeni olarak görev yaptı ve aynı yıl İzmir Bornova ESAS Dershanesi’nde Yabancı Diller Koordinatörü olarak görev yaptı. Bu sırada, EKAM Atatürk ve Türk Kadını tiyatro ekibinde gönüllü çalışmalarda bulundu.

Yine 2006 yılında Özyer Şirketler Grubu’na ait Artev Global şirketinde İnşaat & Gayrimenkul Pazarlama, Yönetim Kurulu Asistanlığı ve Müşteri İlişkileri Yönetimi alanlarında profesyonel kariyer hayatına başladı.

2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında Müşteri Memnuniyeti, Satış Sonrası, Satış Destek, Finans & Tahsilat Yönetimi, Reklam, Pazarlama, Satış, Çok Yönlü İletişim, Girişimcilik ve Aktif Algı Yönetimi alanlarında onlarca özel eğitim alarak kendisini geliştirdi.

2008 yılında yazarlık kariyerinin ilk ürünü olan “İngilizceyle Türkçe Bir Yolculuk / A Turkish Voyage In English” isimli hikaye kitabı serisi çalışmasına başladı.

2009, 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Bodrum Dans Kulübü’nün EVS Ofis Mentorü, Bodrum Dans Gazetesi Editörü, Yönetim Kurulu Üyesi ve ayrıca ingilizce-türkçe dillerinde Uluslararası Bodrum Dans Festivali Sunucusu olarak aktif gönüllü çalışmalarda bulundu.

2011, 2012 ve 2013 yıllarında Satış & Pazarlama Müdürü olarak müşteri memnuniyeti ve ekip motivasyonu ile entegreli özel bir satış & pazarlama sistemi kurdu. Bu sistemin hem fikir babası hem de uygulayıcısı olarak son derece başarılı sonuçlar veren sunum-iletişim-ikna-memnuniyet dalında kendine özgü yarattığı ve geliştirdiği yöntemlerin liderliğini yaptı.

2013, 2014 ve 2015 yılında ARTEV GLOBAL şirketinin Genel Müdürü olarak görev yaptı akabinde 2016 yılında Özyer Şirketler Grubu’nun yeni markası FABAY A.Ş. de ağırlıklı satış alanında Üst Düzey Yönetici olarak görev yaptı.

2017 yılının Mayıs ayında aldığı radikal bir kararla sadece anneliğine odaklanmak istediği için şirketteki profesyonel kariyer hayatına kısa bir süreliğine ara verdi.

2017 yılının Temmuz ayında “TheAltays” isimli kendi markasını oluşturarak, gayrimenkul, turizm, ihracat ve e-ticaret sektörlerinde edindiği başarılı tecrübeleriyle uluslararası platformda farkındalık yaratmak üzere yepyeni bir kariyer yolculuğuna başladı.

Bugün itibariyle 25 ülke ve 66 şehirde bulunarak, hayata dair keşif çalışmalarında bulunan Sakine Altay, 2013 yılında Erdem Doğan ile hayatını birleştirmiş ve 2014 yılında oğlu Mehmet Ali Doğan’ı, 2016 yılında kızı Zarife Defne Doğan’ı dünyaya getirmiş, evli ve iki çocuk annesidir.

 

Devamını Oku

Mehmet Altay

Mehmet Altay; 20 Aralık 1985’te Hatay’ın Antakya İlçesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı.

2006 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefke Avrupa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri bölümünü kazandı.

2008 yılında Türk Telekom şirketinde Bilgi İşlem Departmanı Sistemler bölümünde stajyerlik yaptı.

2009 yılında Özyer Grup şirketinde Bilgi İşlem Departmanı’nda stajyerlik yaptı.

2010 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi’nden mezun oldu.

 

2008 – 2010 yılları arasında “Marketing Communication”, “Internal Auditor Programme”, “Sistem Yöneticiliği”, “E.U. and Economics”, “Satisfaction in Customer Relationship”, “Interviewing Skills and Innovation & Creativity”, “Total Quality Management”, “Six Thinking Hats”, “Strategic Human Resource Management”, “Project Management”, “Career Path”, “Enterpreneurship” ve “Leadership & Intellectual Capital” eğitimleri tamamlayarak sertifikalarına sahip olmuştur.

Yine aynı yıl içinde Hatay’da yer alan Simge Marketler zincirinde Mağaza Müdürü oldu. Bilgisayar sektöründe ilerlememesinin sebebi, ailesinin ticari zekasını kendisinde bulması ve satış alanında başarılı olmak istemesidir.

2010 – 2011 yılları içinde askerlik görevini yerine getirdi.

2011 yılı Temmuz ayında Özyer Şirketler Grubu’na bağlı Artev Global A.Ş. Satış ve Pazarlama departmanında müdür yardımcısı olarak kariyerine devam etti.

2013 Artev Global şirketinde terfi alarak Satış ve Pazarlama departmanı müdürü oldu. Artev Global şirketinde “En Başarılı Satış Ekibi Müdürlüğü” ödülüne layık görüldü.

2015 yılında aldığı bir karar ile kariyerine ara vererek; ihracata yönelik çalışmalarına ağırlık verdi. Aynı zamanda Avrupa’daki müşterilere gayrimenkul satışına devam etti.

2017 yılının Temmuz ayında “TheAltays” isimli marka oluşumunda Kurucu Ortak olarak, gayrimenkul, turizm, ihracat ve e-ticaret sektörlerinde yepyeni bir kariyer yolculuğuna başladı.

Bugüne kadar 14 ülke ve 25 şehirde bulunarak, satış, pazarlama ve ihracat alanlarında kendini geliştirdi.

 

 

Devamını Oku